Відділ збуту Східна Україна: (066)-159-42-34
Відділ збуту Західна Україна: (067)-612-60-55

Водозниження

Риття котлованів і траншей, рівень дна яких розташовується нижче за рівень ґрунтових вод, призводить до необхідності застосування будівельного водозниження. Роботи з водозниження мають на меті або зниження природного рівня ґрунтових вод, або відведення води, що надходить в котлован, різними способами, що забезпечують його захист від затоплення. Водозниження може здійснюватися із застосуванням відкритого водовідливу чи глибинного водозниження протягом усього часу виробництва земляних робіт, улаштування фундаментів тощо. Спосіб водозниження вибирають залежно від виду та кількості підземних вод, особливостей напластування та властивостей ґрунтів, глибини, розмірів та форми котловану, особливостей (стисності, наявності поблизу будівель та споруд, підземних комунікацій та ін.) та розмірів будівельного майданчика.
  1. Відкритий водовідлив є простішим способом водозниження. Його використовують у неглибоких котлованах. Відкритий водовідлив здійснюється прямо з котловану (приямків-зумпфів) помпами. У міру розробки котловану зумпфи поступово переносяться та заглиблюються. Відкритому водовідливу властиві суттєві недоліки. Вода, що надходить через стіни котловану, виносить із них частинки ґрунту, а вода, що спрямовується знизу на дно котловану, неминуче розпушує ґрунт і зменшує його носійну здатність. Крім цього, в котловані постійно зберігається бруд (розріджений ґрунт).

    Для виконання робіт з відкритого водовідливу ми використовуємо парк електричних та гідравлічних шламових помп продуктивністю до 500 м3/год.

  2. Водозниження або глибинний водовідлив. При великій кількості ґрунтових вод, обмежених умовах і т.п. застосовується глибинний водовідлив, який здійснюється за допомогою голкофільтрів, встановлених у ґрунті навколо котловану.
     
    Для виконання цих робіт ми використовуємо мобільний комплект обладнання BBA Pumps BV (Нідерланди) із дизельним або електроприводом.